Witam w pracowni lutniczej Kasprzak

pracownia lutnicza KasprzakHistoria Pracowni to ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wiedzy i praktyki lutniczej. Pracownia oferuje korekty i konserwacje starych oraz nowych instrumentów.
W Pracowni powstają również instrumenty nowe, kopie instrumentów historycznych, a także eksperymentalne formy na indywidualne zamówienia klientów, oraz jako projekty autorskie.
W szczególnej sferze moich lutniczych zainteresowań znajdują się kontrabasy.
Praktyka związana z tym instrumentem, wiedza zdobyta przy ich projektowaniu i budowie, niezliczona ilość wykonanych napraw i kompleksowych korekt, sprawiają, że w tej dziedzinie Pracownia może pochwalić się wieloma osiągnięciami.

Nie bez znaczenia jest też fakt wieloletniej współpracy z Michałem Kwapiszem, który łącząc praktykę muzyka kontrabasisty z fascynacją lutnictwem dzielnie wspiera mnie w „zmaganiach” z kontrabasową materią. Jego doświadczenie instrumentalisty przyczynia się do tego, że nasza oferta jest bardziej kompleksowa i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Współpracujemy z wieloma muzycznymi instytucjami jak filharmonie, uczelnie, teatry, szkoły, ale także ze sporą rzeszą muzyków, którzy będąc mistrzami kontrabasu, nierzadko służą nam również swoją wiedzą, spostrzeżeniami i radą.

Poza kontrabasami, które posiadamy na sprzedaż, w swej ofercie mamy również instrumenty przygotowane w celu wypożyczania na okolicznościowe koncerty. W zależności od potrzeb, możemy wyposażyć je w pick-up i mechanizm regulujący wysokość strun.


Pracownia Lutnictwa Artystycznego :: os. Zwycięstwa 26/101, Poznań
tel.: Tomasz: +48 791 977 630, e-mail: tom@kontrabas.com.pl, Michał: +48 601 696 474, e-mail: michal@kontrabas.com.pl